Śnieżyce w Waszyngtonie

0
501
Fot. Washington Post
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Waszyngton sparaliżowany z powodu ataku zimy. Z powodu dużych opadów śniegu w stolicy Stanów Zjednoczonych zamknięto urzędy i szkoły. Śnieżycie sparaliżowały komunikację samochodową i zakłóciły ruch lotniczy.

W poprzednich dniach temperatura w Waszyngtonie sięgała 16-17 stopni Celsjusza. Minionej nocy przyszło gwałtowne załamanie pogody. Śnieżyce objęły ciągnący się na długości kilkuset kilometrów obszar od Appalachów po Filadelfię. W stolicy USA śnieg zablokował ulice. Wielu kierowców, którzy którzy wyjechali na drogi utknęło w zaspach. Ponad połowa lotów z trzech stołecznych lotnisk została odwołana lub opóźniona. Wszystkie urzędy federalne oraz szkoły są zamknięte. W Waszyngtonie i okolicach wstrzymano testy na Covid. Ponad pół miliona mieszkańców nie ma w domach prądu. 

Śnieżycie uziemiły prezydencki helikopter Marine One, którym Joe Biden miał wrócić do Waszyngtonu ze swego domu w stanie Delaware. Prezydent USA wyląduje Air Force One na lotnisku w bazie Andrews i stamtąd w kolumnie samochodów dotrze do Białego Domu.  

Meteorolodzy prognozują, że w aglomeracji waszyngtońskiej spadnie około 25 centymetrów śniegu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!