USA – A. Fauci: omikron powoduje łagodniejszy przebieg choroby, ale jest bardzo zaraźliwy

0
1047
Anthony Fauci
Fot. WSJ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Główny doradca amerykańskiego rządu do spraw pandemii, Anthony Fauci powiedział, że doświadczenie Południowej Afryki daje pewną nadzieję, jeśli chodzi o wariant omikron koronawirusa. Wskazał, że fala zachorowań spowodowanych tym wariantem szybko osiągnęła tam szczyt, a następnie prawie równie szybko ustąpiła. W Republice Południowej Afryki pod koniec listopada po raz pierwszy zidentyfikowano mutację omikron koronawirusa.

Anthony Fauci podkreślił, że “jest coraz więcej dowodów, że omikron jest łagodniejszy niż poprzednie warianty”. Dodał, że “wskaźniki zgonów i hospitalizacji w Stanach Zjednoczonych były w ostatnich tygodniach znacznie niższe, niż podczas poprzednich fal pandemii COVID-19”.

W piątek w USA zarejestrowano ponad 440 000 nowych przypadków koronawirusa, a więc niemal o dokładnie 200 000 więcej, niż podczas szczytu fali w lutym ubiegłego roku.

Anthony Fauci mówił, że w Stanach Zjednoczonych krzywa pokazująca liczbę nowych przypadków zakażań jest “prawie pionowa”. Wyraził przekonanie, że szczyt zachorowań może nastąpić już za kilka tygodni. 

W związku z powrotem uczniów do nauki stacjonarnej po przerwie świąteczno-noworocznej Anthony Fauci apelował do rodziców, aby dopilnowali, by ich dzieci zostały zaszczepione, nosiły maski i w razie potrzeby poddawały się badaniom. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!