USA: Donald Trump w czasie spotkania w Dallas poinformował o przyjęciu trzeciej dawki szczepionki

0
627
Fot. CBS Dallas / Forth Worth
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były prezydent USA Donald Trump został wybuczany po tym, jak przyznał w czasie spotkania w Dallas z byłym dziennikarzem Fox News Billem O’Reillym, że przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Wcześniej polityk niechętnie mówił o własnym szczepieniu. Na pytanie dziennikarza, czy przyjął przypominającą dawkę szczepionki, odpowiedział krótko: “tak”.

Donald Trump ostrzegł też swoich zwolenników, że nie powinni odrzucać szczepień, ale decyzja o przyjęciu preparatu powinna być dobrowolna.

„Zrobiliśmy coś, co jest historyczne. Uratowaliśmy dziesiątki milionów istnień na całym świecie. Zrobiliśmy to razem. Jeśli nie chcesz tego brać, to nie powinieneś być do tego zmuszany. Żadnego przymusu.” -powiedział Donald Trump.

Dalej były prezydent stwierdził, że Covid-19 mógł zniszczyć kraj o wiele bardziej, gdyby szczepionki nie zostały opracowane.

Według danych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), osoby niezaszczepione są 10-krotnie bardziej narażone na zakażenie i 20-krotnie na śmierć z powodu Covid-19 niż ci, którzy byli w pełni zaszczepieni i przyjęli trzecią dawkę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!