Tornada w USA – akcja ratownicza

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Kentucky i innych amerykańskich stanach trwa akcja poszukiwania osób, które zaginęły po przejściu nad środkową częścią USA niszczycielskich tornad. Według lokalnych władz, liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie przekroczy 90.

W nocy z piątku na sobotę przez stan Kentucky przeszło kilka tornad. Najgroźniejsze z nich spowodowało zniszczenia w pasie o długości prawie 400 kilometrów. Duża część dziesięciotysięcznego miasteczka Mayfield została zrównana z ziemią. Według gubernatora Kentucky Andy’ego Beshara tylko w jego stanie liczba ofiar śmiertelnych przekroczy 80. Większość z nich zginęła w fabryce świec, która całkowicie zawaliła się po przejściu żywiołu. Z pracujących w niej 110 osób uratowało się około 40. Ekipy ratownicze przeszukują zgliszcza.

Łącznie przez środkowe stany USA przeszło ponad 30 tornad. W Illinois w wyniku zawalenia się magazynu firmy Amazon śmierć poniosło 6 osób. W Tennessee zginęły 4 osoby a w Arkansas i Missouri po dwie. 

Biały Dom zapowiedział wszelką pomoc poszkodowanym. Prezydent Joe Biden wydał deklarację o klęsce żywiołowej w Kentucky umożliwiającą skierowanie na miejsce służb federalnych i uruchomienie rządowych funduszy. Prezydent USA zapowiedział, że w najbliższych dniach uda się na miejsce tragedii. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!