USA: najdroższy naszyjnik firmy Tiffany trafi do sprzedaży

0
WORLDS FAIR NECKLACE
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jedna z najbardziej znanych firm jubilerskich na świecie Tiffany z główna siedzibą w Nowym Jorku przedstawiła swój najdroższy naszyjnik w historii The World’s Fair Necklace. Klejnot został zaprezentowany na targach w Dubaju. Zawiera diamenty oprawione w platynę. Jego centralnym elementem jest 80-karatowy „Empire Diamond”, owal w kolorze D (najwyższej jakości i praktycznie bezbarwny). Diament został wydobyty w Botswanie, cięty i wypolerowany w Izraelu oraz osadzony w naszyjniku w warsztacie firmy w Nowym Jorku. Wartość naszyjnika wycenia się na od 20 do 30 milionów dolarów. 

The World’s Fair Necklace został zainspirowany naszyjnikiem Tiffany wykonanym na Światowe Targi w 1939 roku, które odbyły się w Queens’ Flushing Meadow-Corona Park. Ten projekt zawierał 200-karatowy kamień akwamarynowy i ponad 400 diamentów.

Przeprojektowany naszyjnik World’s Fair Necklace może być noszony w dwojaki  sposób: jako całość lub po oddzieleniu owalu Empire Diamond, jako naszyjnik i pierścień. Nabywca klejnotu nie musi martwić się o koszty przeróbki. Jubiler Tiffany będzie dostępny do wykonania bezpłatnej usługi w każdej chwili.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!