Biały Dom wzywa Amerykanów do szczepienia się

0
228
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Joe Biden przyznał, że pojawienie się w Stanach Zjednoczonych nowego wariantu koronawirusa jest tylko kwestią czasu. Zapewnił jednak, że nie planuje wprowadzania dodatkowych restrykcji. Prezydent USA wezwał Amerykanów, by poddawali się szczepieniom i przyjmowali dawki przypominające.

Podczas wystąpienia w Białym Domu Joe Biden powiedział, że wprowadzony przez niego zakaz podróży do USA z krajów południowej Afryki nie zabezpieczy Stanów Zjednoczonych przed omnikronem, aczkolwiek da więcej czasu na podjęcie działań minimalizujących jego skutki. „Musicie się zaszczepić, musicie przyjąć dawkę przypominającą” – apelował i przypomniał, że darmowe szczepienia oferuje 80 tysięcy punktów na terenie całego kraju. 

Joe Biden dodał, że gdyby okazało się że obecne szczepionki są niewystarczająco skuteczne przeciwko omnikronowi, to zrobi wszystko, by nowe wersje zostały przygotowane i zatwierdzone jak najszybciej. Prezydent USA zapewnił, że nie rozważa wprowadzenia lockdownów, ani innych nowych restrykcji. Zaapelował jednak do Amerykanów, by w pomieszczeniach zamkniętych nosili maski. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!