Najdroższe miejsca w USA stały się w tym roku jeszcze droższe

0
637
DOLARY
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Najdroższe miejsca w USA stały się w tym roku jeszcze droższe. Powód, gwałtowny wzrost cen nieruchomości.

Według raportu Property Shark, po raz pierwszy w historii, wszystkie dziesięć najdroższych kodów pocztowych w kraju ma średnie ceny domów przekraczające 4 miliony dolarów, a 30 ze 100 najdroższych kodów pocztowych powyżej 3 miliony dolarów. 

Najdroższe posiadłości, piąty rok z rzędu, są w Atherton w Kalifornii, położonym na obrzeżach San Francisco w Dolinie Krzemowej, gdzie swoje domy mają miliarderzy z branży technologii i inwestorzy finansowi. Średnia cena nieruchomości wynosi tam 7,5 miliona dolarów. Według Biura Spisu Ludności miasto liczy około 7 tysięcy mieszkańców i nie ma w nim komercyjnych stref zabudowania przestrzennego. Na drugim miejscu uplasowała się dzielnica Back Bay w Bostonie – 5,5 miliona dolarów. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Sagaponack w stanie Nowy Jork, Medina w stanie Waszyngton, Fisher Island w Miami oraz w Kalifornii kody pocztowe: Ross, Santa Barbara, Santa Monica i Beverly Hills.

Jak wynika z raportu, najwięcej najdroższych obszarów mieszkaniowych znajduje się w Kalifornii, w tym 47 procent zlokalizowanych jest w Bay Area. 

Podczas gdy w ubiegłym roku ceny domów rosły w całym kraju to, 100 najdroższych kodów pocztowych USA znajduje się tylko w 10 stanach: Arizonie, Kalifornii, Connecticut, Florydzie, Massachusetts, Maryland, New Jersey, Nevadzie, Nowym Jorku i Waszyngtonie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!