USA: 89-latek z Rhode Island obronił doktorat z fizyki

0
Fot. NBC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

89-letni Manfred Steiner z Rhode Island obronił doktorat z fizyki na Brown University w Providence, spełniając tym samym marzenie swojego życia. 

Idolami urodzonego w Wiedniu nastolatka byli Albert Einstein i Max Planck. Po zakończeniu II wojny światowej matka i wujek Steinera poradzili jednak, aby ten studiował medycynę. W 1955 roku uzyskał on dyplom lekarza na Uniwersytecie Wiedeńskim i kilka tygodni później przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Po przybyciu do USA, Steiner studiował hematologię na Tufts University i biochemię w Massachusetts Institute of Technology, zanim został hematologiem na Brown University. Tam też został profesorem zwyczajnym i kierował sekcją hematologii uczelni w latach 1985-1994. Manfred Steiner pomógł także stworzyć program badawczy w dziedzinie hematologii na University of North Carolina, którym kierował do czasu przejścia na emeryturę w 2000 roku. Po powrocie do Rhode Island zdecydował się na realizację młodzieńczego marzenia i zostanie doktorem fizyki. 

Manfred Steiner, który skończy niedługo 90 lat nie będzie jednak najstarszym doktorantem w historii. Według Księgi Rekordów Guinnessa jest nim Dr Heinz Wenderoth z Niemiec, który swoją pracę doktorską na uniwersytecie w Hanowerze obronił w wieku 97 lat 8 miesięcy i 18 dni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!