USA: Izba Reprezentantów przegłosowała ustawę społeczno-środowiskową prezydenta J. Bidena

0
418
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańska Izba Reprezentantów przegłosowała propozycję 10-letniej ustawy społeczno-środowiskowej prezydenta Joe Bidena o wartości szacowanej od 1,68 do 1,85 biliona dolarów. Za było 220 kongresmenów, a przeciwko 213. Projekt ustawy musi jeszcze zostać przyjęty przez Senat. Propozycja dokumentu zawiera m.in. zapisy o podwyżce podatku od dochodów dla najbogatszych mieszkańców kraju, zmiany w systemie opieki zdrowotnej, usług rodzinnych, edukacji, mieszkalnictwie oraz strefach energii i przepisach ochrony klimatu. 

W propozycji ustawy uwzględniono także zapis o możliwości zalegalizowania pobytu wybranym grupom nielegalnych imigrantów. Chodzi tu głównie o osoby, które przyjechały do USA jako dzieci i zostały objęte programem DACA oraz pracowników sezonowych i osoby, które musiały opuścić swoje kraje, chroniąc się w Stanach Zjednoczonych przed prześladowaniami. 

Piątkowe głosowanie odbyło się po tym, jak bezpartyjne Biuro Budżetowe Kongresu oszacowało, że pakiet socjalny pogorszy deficyt federalny o 160 miliardów dolarów w ciągu nadchodzącej dekady. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!