USA: Republikański kongresmen otrzymał ponad tysiąc wiadomości z pogróżkami bo zagłosował za ustawą ws. infrastruktury

0
555
Fot. Newsweek.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Republikański kongresmen Fred Upton z Michigan powiedział, że otrzymał ponad tysiąc wiadomości z pogróżkami i groźbami śmierci po tym, jak zagłosował za przedstawioną przez Demokratów ustawą o inwestycjach w infrastrukturę. W jednej z wiadomości od wyborcy z Karoliny Południowej, dzwoniący życzył politykowi i całej jego rodzinie śmierci, nazywając go też „zdrajcą” i „śmieciem”. „Mam nadzieję, że umrzesz. Mam nadzieję, że umrą wszyscy w twojej pieprzonej rodzinie” – miał powiedzieć dzwoniący mężczyzna.

Upton tłumaczył, że zagłosował za ustawą bo Ameryka potrzebuje przebudowy swojej infrastruktury. Wskazał przy tym, że w Senacie ustawę poparło 19 z 50 republikańskich senatorów, w tym – lider tej partii w Senacie, Mitch McConnell.

Partyjnych kolegów skrytykował m.in. były prezydent USA Donald Trump, a kongresmen Anthony Sabatini z Florydy stwierdził, że Republikanie głosujący za ustawą powinni zostać usunięci z szeregów tego ugrupowania. 

Przegłosowana w ubiegłym tygodniu ustawa zakłada wydatki rzędu 1,2 biliona dolarów na remonty dróg, linii kolejowych, przebudowę sieci energetycznej i wodociągowej oraz rozszerzenie sieci szerokopasmowego internetu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!