Obowiązek szczepień w USA w firmach wejdzie w życie 4 stycznia

0
723
szczepionka koronawirus COVID Chicago
Fot. NBC Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rząd Stanów Zjednoczonych dał przedsiębiorcom dwa miesiące na doprowadzenie do zaszczepienia pracowników lub poddawania ich regularnym testom na Covid-19. Obowiązek dotyczy firm powyżej 100 pracowników oraz przedsiębiorstw realizujących rządowe kontrakty.

Obowiązek szczepień lub poddawania się regularnym testom na Covid-19 wejdzie w życie 4 stycznia. Obejmie on przedsiębiorstwa, które łącznie zatrudniają 84 miliony Amerykanów. Od niezaszczepionych pracowników firmy te będą musiały wymagać regularnych testów na koronawirusa oraz noszenia w pracy maseczek. W przypadku pracowników służby zdrowia jedyną opcją jest poddanie się sczepieniu. Za złamanie nowych regulacji BHP pracodawcom grozi kara do 14 tysięcy dolarów. 

Republikanie krytykują wprowadzenie obowiązku szczepień lub poddawania się testom. Gubernator Teksasu Greg Abbott wydał zakaz wymagania przez firmy okazania dowodu zaszczepienia zarówno od pracowników jak i klientów. Wobec konfliktu przepisów federalnych i stanowych sprawa prawdopodobnie trafi do sadu. Rząd USA twierdzi, że ma mocne podstawy prawne do wprowadzenia obowiązku szczepień w ramach uprawnień do zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa pracy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!