USA: nowe fakty ws. tragedii na planie filmu “Rust” Aleca Baldwina

0
Fot. NPR
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Na światło dzienne wychodzą nowe fakty w sprawie tragedii, do jakiej doszło w minionym tygodniu na planie filmowym z udziałem Aleca Baldwina. Zanim tragicznie zginęła 42-letnia Halyna Hutchins na planie filmu ‘’Rust’’ broń miała wypalić co najmniej dwukrotnie. Ekipa filmowa zgłaszała skargi już wcześniej-mówi Liz Pecos, przewodnicząca związków zawodowych:

‘’ Każda osoba zasługuje na pełne bezpieczeństwo w pracy, podczas gry  i bezpieczny powrót do domu. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą tragedią, będziemy mieć ją w sercach na zawsze’’.

W przeszłości ekipa filmowa zgłaszała obawy dotyczące bezpieczeństwa w związku z asystentem reżysera, który według władz nieświadomie wręczył aktorowi Alecowi Baldwinowi rekwizyt, który zabił operatorkę na planie filmowym. Członek ekipy- Maggie Goll-oświadczyła, że złożyła wewnętrzną skargę do producentów serialu Hulu „Into the Dark” w 2019 roku w związku z obawami dotyczącymi zachowania asystenta reżysera Dave’a Hallsa na planie. Halls miał ignorować protokoły bezpieczeństwa dotyczące broni i materiałów pirotechnicznych i próbował kontynuować filmowanie nawet po tym, jak jeden z członków ekipy filmowej dostał śpiączki cukrzycowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!