USA: chaos na granicy amerykańsko-meksykańskiej (zdjęcia)

0
588
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Szokujące zdjęcia z granicy amerykańsko-meksykańskiej obiegły media społecznościowe. Przedstawiają one imigrantów z Haiti, którzy są przeganiani lejcami przez oficerów straży granicznej na koniach, stacjonujących wzdłuż rzeki Rio Grande. Filmy opublikowały agencje Reuters i Al Jazeera.

Zdjęcia wywołały szybką reakcję Białego Domu. Zapytana o reakcję prezydenta Joe Bidena, sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że „ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że administracja Joe Bidena nie popiera podobnych działań i zamierza wszcząć dochodzenie, aby dotrzeć do sedna tego, co się wydarzyło”.

Wiceprezydent Kamala Harris nazwała obrazy „strasznymi” i powiedziała, że popiera rozpoczęcie postępowania w tej sprawie.

Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, Alejandro Mayorkas powiedział, że jest przerażony sytuacją na granicy. Strażnicy mieli jedynie pilnować porządku. Dodał jednak, że zbada pogłoski o ewentualnych nadużyciach. Mayorkas napisał na Twitterze, że przewiduje, iż wyniki śledztwa będą dostępne pod koniec przyszłego tygodnia, a osoby objęte dochodzeniem zostały przesunięte do pełnienia obowiązków administracyjnych i nie mają kontaktu z innymi migrantami.

Urzędnicy zaprzeczają, aby wobec uchodźców była stosowana przemoc. Informują, że lejce używane są jedynie wobec koni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!