Boston: o fotel burmistrza powalczą 2 kobiety z rady miasta: urodzona w Chicago 36-latka i 47-latka mająca polskie korzenie

0
518
Fot. Boston.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

36-letnia Michelle Wu, urodzona w Chicago, postępowa demokratka pochodzenia tajwańskiego, która prowadziła kampanię wokół zmian klimatycznych i polityki mieszkaniowej, zdobyła jedno z dwóch miejsc w finałowej rozgrywce o stanowisko burmistrza Bostonu. Rywalką absolwentki szkoły średniej w Barrington, Illinois oraz Harvard University, będzie pochodząca z mieszanej rodziny polsko-tunezyjskiej, 47-letnia Annissa Essaibi George. 

Michelle Wu, która jest radną Bostonu od 2014 roku, zyskała gorliwych zwolenników, proponując radykalne zmiany strukturalne, takie jak darmowe przejazdy środkami miejskiego przedsiębiorstwa transportu publicznego, przywrócenie formy kontroli czynszów i wprowadzenie w mieście „nowego zielonego ładu” – Green New Deal.

Annissa Essaibi George, także radna Bostonu tyle, że od 2016 roku, prezentuje umiarkowaną część partii demokratycznej. W prawyborach zdobyłą poparcie związków zawodowych policjantów i strażaków. Była jedyną kandydatką, która sprzeciwiała się cięciom w budżecie policji i opowiadałą się za zwiększeniem liczby funkcjonariuszy na ulicach Bostonu.

Boston, niegdyś centrum przemysłu, od wielu lat zmienia swoje oblicze. Miasto stało się ośrodkiem biotechnologii, edukacji i medycyny, przyciągając zamożnych, wysoko wykształconych mieszkańców. Około jedna trzecia populacji Bostonu to osoby w wieku od 20 do 37 lat. W mieście wzrasta populacja grup azjatyckiej i latynoskiej. Maleje natomiast odsetek białych mieszkańców, którzy obecnie stanowią mniej niż 45 procent populacji i afroamerykanów, których liczba spadła z 22 do 19 procent.

Wybory na burmistrza Bostonu odbędą się 2 listopada.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!