USA – Minnesota: wyrok sądu ws. antyrządowej grupy “White Rabbits” ze stanu Illinois

0
Fot. Twitter
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Donovan Frank, sędzia federalny w Minnesocie, skazał przywódcę antyrządowej grupy „White Rabbits” z Clarence, Illinois, na 53 lata pozbawienia wolności za zaplanowanie i wykonanie w sierpniu 2017 roku ataku na meczet Dar al-Farooq w Bloomington, Minnesota. 50-letnia Emily Claire Hari wcześniej była znana jako Michael Hari jest teraz osobą transpłciową. W zamachu bombowym na meczet nikt nie został ranny.

Sędzia Donovan Frank chciał, aby Emily Claire Hari karę pozbawienia wolności odbyła w więzieniu dla kobiet, ale ostatecznie decyzję w tej sprawie pozostawił władzom Biura ds Więziennictwa.

W sprawie, oskarżeni zostali także dwaj członkowie grupy „White Rabbits” 32-letni Michael McWhorter i 25-letni Joe Morris, którzy już wcześniej przyznali się do winy. Obaj oczekują na ogłoszenie wyroków.

Michael Hari, były zastępca szeryfa, publikował wcześniej książki, w tym eseje o religii, przedstawiał pomysły budowy muru na granicy z Meksykiem, a przed aresztowaniem w 2018 roku pod pseudonimem „Illinois Patriot”, zamieścił na YouTube kilkanaście filmów antyrządowych.

Hari, McWhorter i Morris zostali również oskarżeni o nieudany atak w listopadzie 2017 roku na klinikę aborcyjną Women’s Health Practice w Champaign w stanie Illinois oraz zbrojny napad na dom w Indianie oraz udział w napadach z bronią w ręku na dwa sklepy Walmart w Illinois.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!