USA: Alexandria Ocasio-Cortez wzywa Senat do odrzucenia nominacji Rahma Emanuela na ambasadora w Japonii

0
614
AOC Emanuel
Fot. Axios
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Alexandria Ocasio-Cortez demokratyczna kongresmenka z Nowego Jorku, zaatakowała w środę prezydenta Joe Bidena za jego wybór Rahma Emanuela na ambasadora w Japonii. Przypomniała postępowanie byłego burmistrza Chicago w sprawie zabójstwa Laquana McDonalda w 2014 roku.

„Ta nominacja jest haniebna. Jako burmistrz Chicago, Rahm Emanuel pomógł ukryć morderstwo Laquana McDonalda, nastolatka, postrzelonego przez chicagowskiego policjanta 16 razy w plecy” – napisała w oświadczeniu Ocasio-Cortez. „Już samo to powinno kategorycznie dyskwalifikować go na jakąkolwiek pozycję związaną z zaufaniem publicznym, nie mówiąc już o reprezentowaniu Stanów Zjednoczonych jako ambasador”- dodała polityk z Nowego Jorku. Przeciwko nominacji Rahma Emanuela na ambasadora USA w Japonii, która musi zostać jeszcze zatwierdzona przez amerykański Senat, wypowiedziało się kilku innych kongresmenów z Nowego Jorku, Missouri czy Michigan.

Wybór Joe Bidena poparli natomiast były prezydent Bill Clinton, przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, senator z Illinois Dick Durbin i niektórzy czarnoskórzy radni Chicago, w tym Michelle Harris, Howard Brookins i Jason Ervin.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!