USA: Nowy Orlean bez prądu po uderzeniu huraganu Ida

0
635
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Z powodu uderzenia huraganu Ida w całym Nowym Orleanie w amerykańskim stanie Luizjana nie ma prądu. W mieście działają tylko generatory. W Luizjanie bez energii elektrycznej jest ponad 750 000 domów. Prezydent Joe Biden powiedział, że przywrócenie dostaw może zająć kilka tygodni.

Wraz z burzą nad region dotarł wiatr o prędkości 150 mil na godzinę (240 km/h). Lokalne władze rekomendują schowanie się w domu osobom, które nie wyjechały z miasta.

Ida przetestuje systemy przeciwpowodziowe Nowego Orleanu wzmocnione po przejściu huraganu Katrina w 2005 roku.

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że huragan będzie “zagrażała życiu” i przyniesie ogromne zniszczenia. Ida dotarła do wybrzeża Zatoki Meksykańskiej jako huragan czwartej kategorii. Najbardziej skutki żywiołu odczują mieszkańcy Luizjany, Mississippi oraz Alabamy. Prezydent Joe Biden, który odwiedził Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego, zapewnił, że w koordynacji z władzami stanowymi i lokalnymi rząd rozlokował w regionie sprzęt i produkty, które będą konieczne po przejściu huraganu. “Obejmują one dwa i pół miliona posiłków i trzy miliony litrów wody. Mamy na miejscu generatory, zmobilizowaliśmy ekipy energetyczne, które zajmą się przywracaniem elektryczności” – mówił. 

Prezydent USA wezwał mieszkańców południowych stanów, by zachowali wszelkie środki ostrożności i stosowali się do zaleceń lokalnych władz.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!