USA: prezydent Biden krytykowany po zamachach w Kabulu

0
652
Joe Biden
Fot. The Verge
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden w ogniu krytyki po zamachach w Kabulu. Sposób przeprowadzenia ewakuacji Afganistanu krytykują nawet Demokraci, a niektórzy politycy Partii Republikańskiej wzywają prezydenta USA, by podał się do dymisji. Wyraźnie spadły notowania Joe Bidena w sondażach. 

Według sondaży zdecydowana większość Amerykanów krytycznie ocenia działania prezydenta w Afganistanie. Pozytywne oceny Joe Bidena spadły poniżej 50%, a według ekspertów, po zamachach w Kabulu, jego notowania mogą spaść jeszcze bardziej. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki odrzuca sugestie, by prezydent USA podał się do dymisji. Psaki oceniła, że takie postulaty mają czysto polityczny charakter. Eksperci nie wykluczają jednak, że po ewentualnym zwycięstwie w przyszłorocznych wyborach do Izby Reprezentantów, Republikanie mogą wszcząć procedurę impeachmentu. 

Demokraci są ostrożniejsi w ocenach działań prezydenta Bidena. Wielu wyraża jednak rozczarowanie sposobem przeprowadzenia operacji w Afganistanie, a senator Bob Menendez skrytykował Biały Dom za to, że podczas ewakuacji zbytnio polega na współpracy z Talibami. Joe Biden oddał wczoraj hołd ofiarom zamachów w Kabulu i zapowiedział odwet na terrorystach. Prezydent USA zadeklarował jednak, że operacja ewakuacji i wycofywania wojsk USA z Afganistanu będzie kontynuowana. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!