USA: para prezydencka przyjmie trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19

0
354
szczepionka
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden odrzucił w środę międzynarodową krytykę decyzji o udostępnieniu Amerykanom trzecich dawek szczepionki przeciwko COVID-19 wobec niedostatku tych środków na światowym rynku. Jak stwierdził, USA podarowały dotąd uboższym krajom więcej dawek, niż reszta świata razem wzięta.

Prezydent powiedział, że on i pierwsza dama Jill Biden otrzymają trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Para prezydencka w grudniu ubiegłego roku przyjęła pierwsze dawki preparatu Pfizer/BionNTech. 

Amerykańscy eksperci zdrowia publicznego zarekomendowali w środę przyjęcie przez wszystkich Amerykanów trzeciej dawki szczepionki na COVID-19, osiem miesięcy po otrzymaniu drugiego zastrzyku. Nie ma żadnego limitu wieku, a podawanie preparatu ma rozpocząć się 20 września. Rekomendacja agencji Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) dotyczy osób, które przyjęły szczepionki firm Pfizer i Moderna. Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa ma zapewnić trwalszą ochronę przed COVID-19.

Podawanie trzeciej dawki szczepionki musi być jeszcze zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków FDA.

W środę prezydent Joe Biden ogłosił, że domy opieki nad seniorami muszą dopilnować, by wszyscy ich pracownicy zostali zaszczepieni. Jak podkreślił, będzie to warunek otrzymania przez nie federalnych środków w ramach programów publicznej opieki zdrowotnej.

W Stanach Zjednoczonych w pełni zaszczepionych jest 51 procent mieszkańców USA.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!