USA – prokuratura: gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo miał molestować wiele kobiet

0
675
Andrew Cuomo
Fot. WSYR-TV/Darren McGee- Office of Governor Andrew M. Cuomo
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Gubernator stanu Nowy Jorku Andrew Cuomo molestował seksualnie wiele kobiet, w tym zatrudnionych w stanowych instytucjach – tak wynika ze śledztwa wszczętego po pojawieniu się zarzutów pod adresem tego wpływowego członka Partii Demokratycznej. Rezultaty śledztwa ogłosiła prokurator generalna stanu Nowy Jork, Letitia James. Sam gubernator zaprzecza zarzutom.

“Niezależne śledztwo wykazało, że gubernator Andrew Cuomo molestował seksualnie wiele kobiet, a tym samym naruszył prawo federalne i stanowe” – powiedział Letitia James na konferencji prasowej. Dochodzenie wykazało, że Cuomo “napastował obecne i byłe pracownice stanu Nowy Jork, dotykając je wbrew ich woli i wygłaszając liczne komentarze o charakterze seksualnym”.
Dochodzenie wykazało również, że Andrew Cuomo i jego współpracownicy podjęli działania odwetowe wobec co najmniej jednej byłej pracownicy, która ujawniła swoją historię.

Prokurator generalna Letitia James zapowiedziała, że dowody ze śledztwa zostaną upublicznione wraz z oficjalnym raportem. W sprawie zeznawało co najmniej osiem kobiet. Przesłuchano łącznie 179 osób.

Andrew Cuomo zaprzecza, by kogokolwiek molestował seksualnie i odrzuca wezwania do rezygnacji, które pochodzą także od innych polityków Partii Demokratycznej. W marcu prezydent Joe Biden powiedział, że jeśli oskarżenia przeciwko Cuomo okażą się prawdziwe, to powinien on zrezygnować z funkcji gubernatora.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!