USA – sondaż Gallupa: prawie 60 proc. Amerykanów uważa, że żyje im się lepiej niż rok temu

0
Gallup Instytut Gallupa
Fot. gallup.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wraz z zakończonymi wyborami prezydenckimi 2020 i kończącą się pandemią, Amerykanie patrzą na świat dużo bardziej optymistycznie.

Z nowego sondażu Instytutu Gallupa wynika, że 59,2 procent Amerykanów uważa, że lepiej prosperuje niż przed rokiem. Ocena ta jest najwyższą oceną, jaką Gallup kiedykolwiek odnotował w odniesieniu do tego pomiaru od 13 lat, a więc od momentu pierwszych badań w tym zakresie. 

W cotygodniowych sondażach Axios/Ipsos więcej Amerykanów twierdzi, że w porównaniu do każdego badania od maja, ich samopoczucie emocjonalne poprawiło się w ciągu ostatniego tygodnia. Od momentu, gdy pytanie zostało po raz pierwszy zadane w marcu 2020 roku do kwietnia tego roku, więcej Amerykanów twierdziło w każdej ankiecie, że było gorzej niż lepiej.  

W zeszłym tygodniu sondaż NPR/PBS NewsHour/Marist College wykazał, że 47 procent Amerykanów uważa, że kraj zmierza we właściwym kierunku. 49 procent mieszkańców USA była innego zdania. 47 procent było najwyższym odsetkiem osób, który stwierdził, że kraj zmierza we właściwym kierunku w sondażach Marist od 2009 roku, a więc w pierwszym roku rządów Baracka Obamy. W 2017 roku, w czasach prezydentury Donalda Trumpa tylko 31 procent Amerykanów uważało, że kraj zmierza we właściwym kierunku, a 61 procent było odmiennego zdania.

Ze średniej wszystkich sondaży wynika, że 43 procent Amerykanów zgadza się, że kraj idzie we właściwym kierunku, w porównaniu z 51 procent, którzy uważają, że jest na złej drodze. W zeszłym roku tylko 22 procent mieszkańców USA uważało, że kraj idzie we właściwym kierunku, a 4 lata temu – 34 procent.

Ostatni raz, kiedy 43 procent Amerykanów stwierdziło, że kraj idzie w dobrym kierunku według średniej sondaży, był rok 2009.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!