Miliarder Richard Branson odbył podróż na orbitę okołoziemską

0
403
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Założyciel firmy Virgin Galactic, miliarder Richard Branson odbył podróż na orbitę okołoziemską. Historyczny lot miał miejsce w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Lot Bransona i pozostałych członków pięcioosobowej załogi na pokładzie pojazdu rakietowego Unity uważany jest za początek ery turystyki kosmicznej.

Pojazd orbitalny VSS Unity z Richardem Bransonem wystartował z Portu Kosmicznego w Nowym Meksyku należącego do Virgin Galatic. Pojazd został wyniesiony na wysokość 14 tysięcy metrów przez dwukadłubowy samolot, odłączył się od niego, odpalił silniki rakietowe i ruszył na orbitę okołoziemską. Na wysokości 85 kilometrów Branson i trójka innych astronautów odpięła pasy i pozostawała prze kilka minut w stanie nieważkości. Po kilkunastu minutach VSS Unity powrócił na Ziemię i wylądował na tym samym lotnisku, z którego wystartował. W drodze powrotnej 70-letni Branson powiedział, że ma za sobą „lot życia”. 

Virgin Galactic planuje kolejne dwa loty testowe – jeden latem, drugi jesienią. Niedługo po Bransonie w kosmos poleci kolejny miliarder – były szef firmy Amazon Jeff Bezos. Start jego pojazdu Blue Origin z Zachodniego Teksasu zaplanowano na 20 lipca. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!