USA: Donald Trump jedzie na granicę z Meksykiem

0
809
Trump Abbott
Fot. texastribune.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były prezydent Donald Trump udaje się dziś na granicę Teksasu z Meksykiem. Towarzyszyć mu będzie gubernator stanu Teksas Greg Abbott, republikańscy kongresmeni oraz politycy z dwóch innych stanów – Nowego Meksyku i Arizony. Powodem wizyty jest trwający od 6 miesięcy kryzys na granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Otwarcie granicy przez prezydenta Bidena i wstrzymanie budowy muru doprowadza do niekontrolowanego napływu nielegalnych imigrantów co zdaniem byłego prezydenta Donalda Trumpa i gubernatora Teksasu, Grega Abbotta, jest zagrożeniem nie tylko dla Teksasu ale i całego kraju.
Gubernator Abbott, bezskutecznie apelował do Białego Domu o zmianę stanowiska. Kilka tygodni temu podjął samodzielną decyzje o dalszej budowie muru. Budowę finansować będzie stan Teksas i niezależni inwestorzy. Projekt gubernatora Abbotta poparł były prezydent Donald Trump. Podczas dzisiejszy wizyty Donald Trump przedstawi swoją koncepcję rozwiązania kryzysu, spotka się ze służbami granicznymi i specjalistami od ścigania gangów narkotykowych.

Przez 6 miesięcy przeszło przez granicę prawie milion nielegalnych emigrantów. W specjalnych ośrodkach przebywa ponad 70 tysięcy dzieci bez rodziców, których tożsamości nie ustalono.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!