USA: właściciel ponad 100 centrów handlowych ogłosił częściową upadłość

0
811
galeria handlowa Washington Prime
Fot. USA Today
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Właściciel centrów handlowych w całym kraju, w tym Chicago, ogłosił częściową upadłość finansową. Wniosek o bankructwo Washington Prime z główną siedzibą w Columbus, Ohio złożył w niedzielę.

W komunikacie prasowym firma poinformowała, że zabezpieczyła 100 milionów dolarów. Posłużą one do restrukturyzacji zadłużenia i w ten ten sposób do sfinansowania działalności operacyjnej podczas reorganizacji kompanii. W ten sposób firma ma nadzieję na powrót do normalnego funkcjonowania swoich centrów handlowych w niedługim czasie.

W rejonie Chicago, nieruchomości Washington Prime obejmują Lincolnwood Town Center w Lincolnwood, Lake Plaza w Waukegan, Bloomingdale Court w Bloomingdale, Countryside Plaza w Countryside i Lake View Plaza w Orland Park. Firma posiada również nieruchomości w Rockford, Peoria, Springfield i O’Fallon. Łącznie Washington Prime ma około 100 centrów handlowych w całych Stanach Zjednoczonych, głównie na Środkowym Zachodzie, Wschodnim Wybrzeżu i na Florydzie.

Jak wynika z dokumentacji firmy, jej dochody z wynajmu pomieszczeń handlowych spadły z 633,6 miliona dolarów w 2019 roku do 506,7 miliona dolarów w 2020 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!