USA: dziś spotkanie Biden – Stoltenberg

0
504
Joe Biden Jens Stoltenberg
Fot. NATO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden spotka się dziś w Waszyngtonie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Rozmowa będzie dotyczyć przygotowań do zbliżającego się szczytu Paktu Północnoatlantyckiego w Brukseli, z udziałem prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Wizyta szefa NATO w Białym Domu będzie mieć roboczy charakter. Joe Biden przyjmie Jensa Stoltenberga w Gabinecie Owalnym o 3:30 pm czasu chicagowskiego. Spotkanie będzie zamknięte dla prasy. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki poinformowała, że prezydent USA i sekretarz generalny NATO będą rozmawiać miedzy innymi o wzmocnieniu bezpieczeństwa transatlantyckiego w obliczu wyzwań ze strony Rosji oraz Chin. Istotnym tematem spotkania będzie też sytuacja w Afganistanie po tym, jak Joe Biden zarządził wycofanie wojsk amerykańskich z tego kraju do 11 września tego roku. 

Prezydent Joe Biden wraz z pierwszą damą USA Jill Biden przybędzie do Europy w środę wieczorem. W czwartek spotka się z premierem Borisem Johnsonem a następnie weźmie udział w szczycie grupy G-7 w Kornwalii. 

W niedzielę amerykańska para prezydencka spotka się z Królową Elżbietą. Następnie Joe Biden uda się do Brukseli, gdzie weźmie udział w dwóch szczytach: NATO oraz USA – Unia Europejska. Ostatnim punktem europejskiej podróży amerykańskiego prezydenta będzie spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Genewie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!