USA: federalna ława przysięgłych oskarżyła czterech byłych funkcjonariuszy z Minneapolis

0
383
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Federalna ława przysięgłych oskarżyła czterech byłych funkcjonariuszy policji z Minneapolis zaangażowanych w aresztowanie i spowodowanie śmierci George’a Floyda o pogwałcenie praw konstytucyjnych czarnoskórego mężczyzny, który skuty w kajdanki był trzymany twarzą w dół na chodniku i z trudem łapał powietrze.

W aktach oskarżenia z trzema zarzutami wymieniono Dereka Chauvina, Thomasa Lane’a, J. Kuenga i Tou Thao. W szczególności Chauvin, Thao i Kueng są oskarżeni o naruszenie prawa Floyda do uwolnienia się i użycia wobec aresztowanego nadmiernej siły. Wszyscy czterej funkcjonariusze zostali oskarżeni o niezapewnienie Floydowi opieki medycznej. Chauvin został również oskarżony o zastosowanie techniki podduszania podczas aresztowania w 2017 r. 14-letniego chłopca. Thomas Lane, Tou Thao i J. Kueng wystąpili podczas wideokonferencji w Sądzie Okręgowym w Minneapolis. 

Derek Chauvin został w ub. miesiącu uznany za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów. Jest winny morderstwa drugiego i trzeciego stopnia oraz nieumyślnego zabójstwa George’a Floyda.  Czeka na wymiar kary w jedynym więzieniu o zaostrzonym rygorze w Minnesocie. Pozostali trzej byli funkcjonariusze staną przed sądem w sierpniu i są zwolnieni z kaucji. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!