Zdewastowano pomnik księdza Jerzego Popiełuszki w Nowym Jorku

0
904
Fot. Twitter: NYPD Hate Crimes
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zdewastowano pomnik błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w Nowym Jorku. Monument znajduje się w polskiej dzielnicy, na Greenpoincie, na Placu Popiełuszki. Wandale zdewastowali go szósty raz. Na głowę figury nałożono czarny, plastikowy worek, a wokół pomnika rozsypano śmieci. 
O akcie wandalizmu mieszkający tam Polacy zawiadomili policję, władze miasta i polski konsulat. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby zainstalowano przy pomniku monitoring. Jerzy Popiełuszko to nie tylko ksiądz i błogosławiony kościoła katolickiego, ale również wojownik o wolność. Bez niego niemożliwe byłoby pokonanie komunizmu w Polsce – powiedział konsul generalny Adrian Kubicki. 
Podczas poprzednich aktów wandalizmu malowano pomnik na czerwono, pisano na nim hasła “Za Stalina i Lenina” oraz odtrącono figurze głowę. 

Granitowy monument upamiętniający zamordowanego księdza Jerzego Popiełuszkę powstał w 1986 roku z inicjatywy Kongresu Polonii Amerykańskiej. Jego autorem jest polonijny rzeźbiarz Stanisław Lutostański.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!