USA: ranking jakości obsługi i bezpieczeństwa pacjentów w szpitalach

0
585
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Opublikowano coroczny raport niedochodowej organizacji Leapfrog Group, oceniający jakość obsługi pacjentów i ich bezpieczeństwo w szpitalach. W opracowaniu rankingu pod uwagę branych jest 27 kryteriów, w tym między innymi higiena rąk, liczba personelu oddziału intensywnej terapii czy upadków pacjentów. 

W ogólnej klasyfikacji Illinois zajęło 17 miejsce, co jest pozycją lepszą o 6 miejsc w porównaniu z ostatnim zestawieniem z jesieni 2020 roku. 

Jedna placówka z Illinois, St. Bernard Hospital w Chicago otrzymała najniższą z możliwych ocen „F”, a 5 placówek, notę „D”. Są to University of Illinois i Stroger Hospital w Chicago, Advocate South Suburban Hospital w Hazel Crest, Vista Medical Center East w Waukegan i Gateway Regional Medical Center w Granite City. 

Najwyższe noty „A” otrzymały w Illinois szpitale: Rush University Medical Center, University of Chicago Medical Center,  Elmhurst Hospital, Northwestern Medicine Central DuPage Hospital w Winfield i OSF St. Mary Medical Center w Galesburg.

Pierwsze 5 miejsc w zestawieniu Leapfrog Group zajmują stany: Massachusetts, Maine, Wirginia, Idaho i Karolina Północna. Ostatnie miejsca w rankingu zajęły natomiast stany Dakota Północna i Południowa.

Raport organizacji Leapfrog Group publikowany jest dwa razy w roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!