Ostatnie przygotowania do Oscarów

0
355
Oscary
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Los Angeles ostatnie przygotowania do 93. ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, która odbędzie się dziś wieczorem. Początek o godzinie 7 pm.

Wśród faworytów eksperci wymieniają filmy “Nomadland”, “Mank” i “Obiecująca. Młoda. Kobieta”. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna ceremonia będzie znacznie różnić się od poprzednich.

W odróżnieniu od Złotych Globów Oscary nie zostaną wręczone wirtualnie. W scenariuszu wprowadzono jednak znaczące zmiany. W tym roku nie będzie gospodarza ceremonii oraz publiczności. Producenci widowiska utrzymali czerwony dywan ale liczba obecnych na nim dziennikarzy i ekip telewizyjnych została ograniczona do minimum. 

By zmniejszyć dystans pomiędzy uczestnikami ceremonia będzie odbywać się w dwóch miejscach – Teatrze Dolby w Hollywood i historycznej stacji kolejowej Union Station. Reżyser przedstawienia Steven Soderbergh mówi, że będzie ono przypominać film. 
Najwięcej nominacji do tegorocznych Oscarów otrzymał film Davida Finchera “Mank”. Według krytyków, największe szanse na nagrodę w kategorii film roku ma “Nomadland” a jego twórczyni Chloe Zhao jest faworytką w walce o statuetkę za najlepszą reżyserię. 

Nominację za zdjęcia do filmu “Nowiny ze świata” otrzymał polski operator filmowy Dariusz Wolski. Nie jest on jednak faworytem w swojej kategorii. 

W kategorii filmu międzynarodowego nominacje otrzymały obrazy z Danii, Hongkongu, Rumunii, Tunezji oraz Bośni i Herzegowiny. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!