FBI: sprawca czwartkowej strzelaniny w Indianapolis cierpiał na zaburzenia psychiczne

0
FBI
Fot. The Intercept
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Federalne Biuro Śledcze poinformowało, że sprawca czwartkowej strzelaniny w Indianapolis w USA cierpiał na zaburzenia psychiczne. Przedwczoraj w nocy 19 letni Brandon Scott Hole zastrzelił w lokalnej siedzibie FedEx-u osiem osób, kilka ranił, a następnie popełnił samobójstwo.

FBI ujawniło, że rok temu sprawca był przesłuchiwany w związku z doniesieniem jego matki o możliwej próbie ataku na funkcjonariusza publicznego w celu sprowokowania go do użycia broni. Miałby to być – jej zdaniem – sposób popełnienia samobójstwa przez syna. Przesłuchanie zakończyło się skierowaniem podejrzanego na obserwację psychiatryczną i konfiskatą trzymanej w domu strzelby.

Agent FBI Paul Keenan powiedział dziennikarzom, że działania sprzed roku “nie doprowadziły do wykrycia żadnego przestępstwa, a w postępowaniu podejrzanego nie stwierdzono motywów rasistowskich ani ekstremistycznych”.
Młodego człowieka wypuszczono z tymczasowego aresztu psychiatrycznego, jednak nie zwrócono mu skonfiskowanej broni.

Agent nie udzielił odpowiedzi na pytanie, czy karabin półautomatyczny, z którego Brandon Scott Hole strzelał w siedzibie FedEx-u, pochodził z legalnego źródła.

Zastępca szefa policji w Indianapolis Craig McCartt potwierdził, że sprawca masakry w drugiej połowie ubiegłego roku pracował w FedEx-ie. Nie był jednak w stanie powiedzieć co mogło być przyczyną jego postępowania. Dodał, że według relacji świadków strzelaniny nie poprzedziła żadna kłótnia, ani drażliwa sytuacja. Sprawca przyjechał do siedziby firmy samochodem, wyjął broń z bagażnika i zaczął strzelać.

Do wydarzenia doszło w chwili, gdy wielu pracowników przychodziło na nową zmianę i na terenie obiektu było około stu osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!