Joe Biden rozmawiał z Władimirem Putinem

0
519
Putin Biden
Fot. Al Jazeera
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z Władimirem Putinem. Amerykański przywódca wezwał prezydenta Rosji do deeskalacji napięcia na granicy rosyjsko – ukraińskiej. Zaproponował też bezpośrednie spotkanie z rosyjskim przywódcą.

Według komunikatu Białego Domu prezydenci USA i Rosji dyskutowali o regionalnych i globalnych kwestiach, w tym kontroli zbrojeń i bezpieczeństwie. „Prezydent Biden jednoznacznie stwierdził, że Stany Zjednoczone podejmą zdecydowane kroki w obronie narodowych interesów w odpowiedzi na działania Rosji takie jak cyberataki czy ingerencja w wybory” – głosi komunikat, w którym podkreślono niezachwiane wsparcie ze strony prezydenta Joe Bidena dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

„Prezydent wyraził nasze zaniepokojenie nagłym gromadzeniem rosyjskich wojsk na okupowanym Krymie i przy granicy ukraińskiej i wezwał Rosję do deeskalacji napięcia” – poinformował Biały Dom. Według komunikatu prezydent Biden zaproponował prezydentowi Putinowi wspólny szczyt w kraju trzecim, który miałby się odbyć w najbliższych miesiącach i dotyczyć przekroju relacji amerykańsko – rosyjskich. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!