USA – CDC: nowe wytyczne dot. podróży

0
417

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób poinformowało, że Amerykanie w pełni zaszczepieni mogą wejść na pokład samolotu lecącego do innego kraju bez konieczności wykonywania testów na koronawirusa. Trzeba jednak zwracać uwagę na przepisy obowiązujące w państwie, do którego się udajemy. Te mogą wymagać od nas negatywnego wyniku testu. 

Wcześniej agencja ostrzegała przed niepotrzebnymi podróżami nawet w przypadku osób zaszczepionych. Nowe wytyczne wydała w piątek i związane są one z coraz większą ilością osób zaszczepionych. Mają też zachęcić ludzi do szczepień. 

Według CDC prawie 100 milionów ludzi w USA – czyli około 30% populacji – otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Uważa się, że osoba została w pełni zaszczepiona dwa tygodnie po otrzymaniu ostatniej wymaganej dawki szczepionki.

Osobom niezaszczepionym nadal zaleca się unikanie niepotrzebnych podróży.

CDC wciąż zaleca noszenie masek, nawet przez osoby zaszczepione, utrzymywanie dystansu i unikanie tłumów.

Nowe wytyczne nie dotyczą osób podróżujących samolotami do USA. Przed wejściem na pokład trzeba przedstawić negatywny wynik testu na Covid-19. Konieczne jest także badanie na obecność koronawirusa od 3 do 5 dni po powrocie. Podróżni nie muszą poddawać się kwarantannie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!