USA: firma Dominion pozwała Fox News za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji

0
785
domino maszyny wybory
Fot. gpb.org - (Stephen Fowler)
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Producent maszyn i oprogramowania do liczenia głosów wyborczych firma Dominion Voting Systems złożyła pozew sądowy przeciwko telewizji Fox News za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat fałszerstw w amerykańskich wyborach prezydenckich. Dominion domaga się 1 miliarda 600 milionów dolarów odszkodowania.

W pozwie Dominion Voting Systems zarzuca telewizji Fox News propagowanie „fałszywej narracji o oszustwie wyborczym w celu realizacji komercyjnych interesów, powodując dotkliwe szkody dla tej firmy”. Chodzi o powtarzane przez prezydenta Donalda Trumpa i jego zwolenników tezy o fałszerstwach wyborczych, między innymi o „przerzucaniu” głosów na Joe Bidena poprzez stosowanie specjalnych algorytmów. Ani prokuratura ani sady nie znalazły dowodów nie znalazły dowodów na masowe oszustwa podczas wyborów prezydenckich w USA. 

„Prawda ma znaczenie. Kłamstwa mają swoje konsekwencje” – napisali w pozwie prawnicy Dominion. Telewizja Fox News broni się prawem do wolności wypowiedzi i nazywa pozew bezpodstawnym. „Fox News jest dumny z relacji z wyborów 2020 roku” – czytamy w oświadczeniu stacji. Dominion Voting Systems złożyła osobny pozew przeciwko byłej prawniczce Donalda Trumpa Sydney Powell zarzucając jej propagowanie tezy o manipulacjach wyborczych i domagając się 1 miliarda 300 milionów dolarów. W odpowiedzi prawnicy Powell napisali, że wyrażała ona jedynie swoje opinie i że żadna rozsądnie myśląca osoba nie mogła uznać je za fakty. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!