USA – Kalifornia: sprawa 30-letniego Angelo Quinto, wniosek o odszkodowanie dot. interwencji policji

0
403
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rodzina zmarłego 26 grudnia 2020 roku 30-letniego Angelo Quinto podała departament policji w Antioch, w północnej Kalifornii do sądu o odszkodowanie. Chodzi o zdarzenie, które miało miejsce 23 grudnia 2020 roku. Angelo Quinto, który cierpiał na zaburzenia psychiczne, został zatrzymany przez policję w związku z jego agresywnym zachowaniem podczas kłótni domowej.

Funkcjonariuszy na miejsce wezwała jego siostra Isabella Collins, ponieważ obawiała się o zdrowie zaatakowanej przez syna matki. Podczas interwencji jeden z policjantów klęczał na szyi Angelo Quinto prawie pięć minut. Mężczyzna stracił przytomność i został zabrany do miejscowego szpitala, gdzie trzy dni później stwierdzono zgon. Całe zajście na telefonie komórkowym zarejestrowała matka ofiary. Przez prawie dwa miesiące od śmierci Quinto policja nie opublikowała komunikatu prasowego na temat tego incydentu. 

Przyczyna śmierci Angelo Quinto wciąż nie została wyjaśniona, poinformowało w poniedziałek biuro koronera powiatu Contra Costa. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!