USA: Boeing 737 MAX wznowił loty pasażerskie

Wiadomości USA

0
575
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po niemal dwuletnim zakazie lotu, samolot Boeing 737 MAX ponownie wzbił się w powietrze we wtorek 29 grudnia, wylatując około godziny 10:40 rano z Miami w kierunku Nowego Jorku.

Boeing 737 MAX został uziemiony w marcu 2019 roku na 20 miesięcy po dwóch katastrofach w ciągu pięciu miesięcy. Zginęło w nich 346 osób. Uziemienie zostało zniesione przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) w zeszłym miesiącu po tym, jak Boeing zgodził się na aktualizacje oprogramowania i nowe zabezpieczenia w systemie kontroli lotu. 

American Airlines jest trzecim przewoźnikiem na świecie, po brazylijskich Gol Linhas Aereas Inteligentes i meksykańskich Grupo Aeromexico, który wznowił loty tymi samolotami. Według Cirium, firmy zajmującej się danymi lotniczymi, tymi dwoma liniami lotniczymi nowy 737 MAX wykonał około 250 lotów komercyjnych.

Sondaż Reuters/Ipsos opublikowany w poniedziałek wykazał, że Amerykanie posiadają niewielką wiedzę na temat katastrof z udziałem 737 MAX. Ponad połowa badanych twierdzi, że unikałaby lotów Boeingiem, gdyby ich wiedza na temat wypadków była większa.

Krewni ofiar wypadku 737 MAX sprzeciwiają się jego powrotowi.

„Wzywam wszystkich, którzy chcą zarezerwować lot w przyszłości, aby przy zakupie biletu zrozumieli, jakiego rodzaju samolot będzie używany, aby mogli podjąć świadomą decyzję za siebie i swoich bliskich” – powiedziała Yalena Lopez-Lewis, której mąż Antoine Lewis zginął w katastrofie Ethiopian Airlines.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!