USA: Departament Sprawiedliwości pozywa sieć Walmart

Wiadomości USA

0
Walmart
Fot. walmart.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Departament Sprawiedliwości pozywa Walmart do sądu. Złożona we wtorek skarga cywilna wskazuje na rolę, jaką firma mogła odegrać w kryzysie opioidowym w Ameryce, niewłaściwie realizując recepty. Walmart prowadzi ponad 5,000 aptek w swoich sklepach na terenie całego kraju.

Departament Sprawiedliwości twierdzi, że farmaceuci realizowali recepty wiedząc, że są nieważne i zmuszali pracowników do ich szybkiego ekspediowania. Prawo federalne wymagało od Walmart wykrywania podejrzanych zamówień na substancje kontrolowane i zgłaszania ich do federalnej agencji do walki z handlem narkotykami (DEA). Za każde naruszenie przepisu Prawa o Kontrolowanych Substancjach (CSA) grozi grzywna w wysokości 67 tysięcy dolarów.

Pozew Departamentu Sprawiedliwości zostaje złożony prawie dwa miesiące po tym, jak Walmart złożył własny pozew zapobiegawczy przeciwko Departamentowi Sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu Williamowi Barrowi i DEA.

Walmart twierdzi w nim, że dochodzenie Departamentu Sprawiedliwości – rozpoczęte w 2016 roku – zidentyfikowało setki lekarzy, którzy wypisali problematyczne recepty, ale nie zawiesiło ich licencji zawodowych. Według prawników firmy, Walmart nie powinien więc odpowiadać za niedociagnięcia urzędników państwowych, którzy za kryzys opioidowy oskarżają wszystkich tylko nie siebie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!