Kongres USA: przegłosowano drugi pakiet antykryzysowy

Wiadomości USA

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zgodnie z zapowiedziami amerykański Kongres przegłosował drugi pakiet antykryzysowy o wartości 908 miliardów dolarów. W Izbie Reprezentantów za przyjęciem ponadpartyjnego porozumienia głosowało 359 kongresmenów, a przeciw było 53. W Senacie za było 92 senatorów, a przeciw 6. 

Nowa ustawa antykryzysowa zawiera m.in. wypłatę 600 dolarów jednorazowej pomocy na osobę dorosłą i dziecko, odnowienie i rozszerzenie dwóch federalnych programów dla bezrobotnych, w tym dodatkową cotygodniową wypłatę w wysokości 300 dolarów przez okres 11 tygodni, a także kolejną rundę wypłat dla małych firm w ramach programu Paycheck Protection Program (PPP), pieniądze na dystrybucję szczepionek i finansowanie szkół. 

Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin ogłosił, że pierwsze przelewy na konta bankowe Amerykanów w wysokości 600 dolarów zaczną być realizowane już w przyszłym tygodniu.

Pakiet antykryzysowy został połączony z ustawą o wydatkach rządowych na funkcjonowanie agencji federalnych w 2021 roku. Wydatki te wynieść mają 1,4 biliona dolarów. Najwięcej, bo 696 miliardów dolarów przeznaczonych zostanie na działalność Departamentu Obrony USA.

Przedstawiciele Białego Domu zapowiedzieli, że prezydent Donald Trump podpisze obie ustawy w najbliższych dniach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!