Śnieżna burza w Nowym Jorku

Wiadomości USA

0
Nowy Jork
Fot. Twitter: SNEWZ
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Nowym Jorku pierwsza w tym roku śnieżna burza. W mieście w niektórych miejscach może spaść ponad 30 centymetrów śniegu, a w stanie Nowy Jork na wielu autostradach ograniczono ruch, wiele dróg jest nieprzejezdnych.

W Nowym Jorku ciągle pada. Władze miasta zalecają aby mieszkańcy nie wychodzili z domu. Wiele linii autobusowych wyłączono z ruchu. Metro jeździ z dużym opóźnieniem. W tragicznej sytuacji znajdują się nowojorscy bezdomni. Dla ponad 20 tysięcy nie ma już miejsc w schroniskach. Organizacje charytatywne i służby porządkowe rozdają im śpiwory, ciepłe posiłki i rozwożą na stacje metra, aby mogli się schronić przed śniegiem.

Burmistrz DeBlasio zapowiedział, że w najbliższych dniach odda do dyspozycji bezdomnych kolejne hotele. Hotelarze protestują i oskarżają burmistrza o nieudolność w zarządzaniu miastem. Uważają, że bezdomni zdewastują pokoje hotelowe. Nowojorskie ulice patroluje mniejsza liczba policjantów. Jest to wynikiem redukcji o miliard dolarów wydatków na nowojorską policję.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!