USA: kolejne nominacje w przyszłej administracji Joe Bidena

Wiadomości USA

0
Joe Biden administracja
Fot. Facebook: Joe Biden

Joe Biden ogłosił kolejne nominacje do swojej przyszłej administracji. Na kluczowych stanowiskach w biurze prasowym mają pracować kobiety. Wszyscy mają rozpocząć urzędowanie 20 stycznia, po zaprzysiężeniu przyszłego prezydenta.

W oświadczeniu przyszły prezydent Joe Biden wraz z przyszłą wiceprezydent Kamalą Harris napisali, że całe kierownictwo zespołu prasowego w Białym Domu będzie składało się z kobiet. Rzeczniczką nowego prezydenta ma zostać Jen Psaki, która w przeszłości pracowała z prezydentem Barackiem Obamą, a także w departamencie stanu za czasów rządów demokratów. Wybierając, jak napisano, “doświadczone i wysoko wykwalifikowane” kobiety na kluczowe stanowiska związane z mediami Joe Biden chce “pokazać zróżnicowanie Ameryki”.

Wcześniej zwycięzca wyborów ogłosił, że nowym sekretarzem stanu ma zostać doświadczony dyplomata Antony Blinken, a były sekretarz John Kerry będzie specjalnym wysłannikiem do spraw klimatu. Na kluczowych stanowiskach mają też znaleźć się politycy latynoscy i afroamerykańscy.
W tym tygodniu Joe Biden ma też ogłosić nominacje na kluczowe stanowiska w rządzie, związane z gospodarką.

78-letni polityk miał wczoraj niegroźny upadek. Podczas zabawy z psem Joe Biden przewrócił się i skręcił stopę. Według jego lekarzy, będzie teraz musiał przez kilka tygodni nosić but ortopedyczny. Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia przekazał Bidenowi na Twitterze jego rywal w niedawnych wyborach i obecny prezydent Donald Trump.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!