USA – Kalifornia: więźniowie oszukali system, milionowe zasiłki dla bezrobotnych

Wiadomości USA

0
530
więzienie dolary pieniądze

Więźniowie ze stanu Kalifornia dokonali gigantycznego oszustwa. Wyłudzili zasiłek dla bezrobotnych, a kwota o której mowa może sięgnąć nawet miliarda dolarów.

Więźniowie, w tym również skazani za seryjne morderstwa jak np. Scott Peterson, dokonali prawdopodobnie największego w historii oszustwa finansowego. 

Według pierwszych informacji w okresie od marca do sierpnia osadzeni przebywający w kalifornijskich więzieniach w całym stanie złożyli ponad 35 tys. wniosków o zasiłek na łączną kwotę 140 milionów dolarów, śledztwo w tej sprawie trwa.

Czasami te świadczenia były wypłacane bezpośrednio do osadzonych w zakładach, czasami pieniądze były wysyłane do krewnych i przyjaciół skazanych. 

W niektórych przypadkach wnioski o zasiłki zawierały fałszywe numery ubezpieczenia społecznego i nazwiska, jak na przykład popularne John Doe, John Adams lub nawet „poopy britches”, co oznacza, „brudne spodnie”.

W innych przypadkach roszczenia były oparte na prawdziwych nazwiskach. Wśród nich było 133 z 700 skazanych na śmierć, w tym m.in. Cary Stayner, który zamordował cztery osoby, skazana za zabójstwo swoich czterech synów Susan Eubanks czy Scott Peterson, który zabił swoją żonę i nienarodzonego syna.

Oszustwa można przeprowadzić, ponieważ w przeciwieństwie do innych stanów (35), w Kalifornii brakuje systemu, który „krzyżowałby” dane z więzień z danymi dotyczącymi bezrobocia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!