USA: sztab Joe Bidena ogłasza nazwiska w przyszłej administracji

Wiadomości USA

0
942
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sztab Joe Bidena przedstawił listę kandydatów na kluczowe stanowiska w przyszłej administracji. Koordynatorem służb wywiadowczych ma po raz pierwszy zostać kobieta. Były kandydat na prezydenta John Kerry będzie odpowiadał za działanie w dziedzinie klimatu. Stanowisko doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego obejmie Jake Sullivan. Sekretarzem skarbu USA według najnowszych doniesień powinna zostać Janet Yellen.

Większość kandydatów Joe Bidena na szefów kluczowych resortów i agencji zajmujących się bezpieczeństwem narodowym i polityka zagraniczną to doświadczeni urzędnicy, z których wielu pracowało w administracji Baracka Obamy. Sztab Joe Bidena potwierdził wcześniejsze informacje, że doświadczony dyplomata Antony Blinken zostanie szefem dyplomacji. Była zastępczyni szefa CIA Avril Haines obejmie funkcję Dyrektora Wywiadu Narodowego, którego zadaniem będzie koordynacja działalności wszystkich agencji wywiadowczych.

Departamentem Bezpieczeństwa Krajowego pokieruje Alejandro Mayorkas. Będzie on pierwszym Latynosem, który stanie na czele ministerstwa odpowiedzialnego za politykę imigracyjną. Według sztabu Joe Bidena, ambasadorem przy ONZ zostanie Linda Thomas-Greenfield, a były senator i kandydat Demokratów na prezydenta John Kerry obejmie funkcję specjalnego pełnomocnika prezydenta do spraw klimatu. Jednym z jego głównych zadań będzie ponowne włączenie USA do porozumień klimatycznych z Paryża. Kandydatów do objęcia kluczowych funkcji w swojej administracji Joe Biden przedstawi oficjalnie jutro. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!