Chicago: nowy podział stanów objętych kwarantanną

0
Chicago travel list
Fot. chicago.gov
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Miejski departament Zdrowia Publicznego zadecydował o wpisaniu Michigan na listę stanów, z których wracający do Chicago podróżni będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę. Jednocześnie, władze miasta wprowadziły nowy podział stanów objętych kwarantanną na 3 grupy w zależności od wskaźnika zachorowalności na COVID-19. 

W strefie czerwonej znalazły się regiony kraju, gdzie wskaźnik przekracza ten, który jest w Chicago. Obecnie wynosi on 60 osób na 100 tysięcy mieszkańców. W takim przypadku podróżni przybywający do Chicago będą musieli przejść 14-dniową kwarantanę. 

W strefie pomarańczowej znalazły się stany, gdzie zachorowalność na COVID-19 jest w przedziale od 15 osób na 100 tysięcy mieszkańców do wskaźnika Chicago. Podróżni będą wówczas mieli wybór: poddanie się 2-tygodniowej kwarantanie lub będą musieli posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa, który przeprowadzony był nie wcześniej niż na 72 godziny od daty wjechania na teren Wietrznego Miasta. 

Ostatnia strefa – żółta, to stany z zachorowalnością na COVID-19 poniżej 15 osób na 100 tysięcy mieszkańców. W tym przypadku podróżni nie mają obowiązku poddania się kwarantannie, ale będą musieli przestrzegać wszystkich restrykcji sanitarnych obowiązujących w Chicago.  

W strefie czerwonej znalazło się 12 stanów: Dakota Północna i Południowa, Idaho, Indiana, Iowa, Kansas, Minnesota, Montana, Nebraska, Utah, Wisconsin i Wyoming.

Strefa pomarańczowa obejmuje Portoryko i 31 stanów: Alabama, Alaska, Arkansas,  Connecticut,  Delaware, Floryda, Georgia, Karolina Północna i Południowa, Kentucky, Kolorado, Luizjana, Maryland, Massachusetts, Michigan, Missisipi, Missouri, Nevada, New Jersey, Nowy Meksyk, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pensylwania, Rhode Island, Teksas, Tennessee, Waszyngton, Wirginia i Wirginia Zachodnia.  

Strefa żółta: Kalifornia, Hawaje, Maine, New Hampshire, Nowy Jork i Vermont.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!