USA: Secret Service zwiększa ochronę Joe Bidena

Wiadomości USA

0
1653
Joe Biden Secret Service
Fot. WSJ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańskie Secret Service zwiększa ochronę Joe Bidena w obliczu jego spodziewanego zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Kandydat demokratów zwiększa swoją przewagę w Pensylwanii i jeśli wygra w tym stanie, to zapewni sobie 270 głosów elektorskich, potrzebnych do ostatecznego zwycięstwa.

Amerykańskie służby specjalne przydzieliły ochronę Joe Bidenowi jeszcze w trakcie kampanii wyborczej, bo przysługuje ona każdemu kandydatowi, który zwyciężył w prawyborach. Wczoraj do Delaware, gdzie mieszka Biden, zostały wysłane kolejne grupy agentów Secret Service. Były one w gotowości już od ubiegłego tygodnia. Wprowadzono też ograniczenia w ruchu powietrznym w okolicach domu kandydata demokratów.

Gdy Joe Biden zostanie prezydentem-elektem, będzie miał ochronę równą tej, która obecnie pracuje z Donaldem Trumpem. Zazwyczaj Secret Service zwiększa ochronę prawdopodobnego zwycięzcy już w noc po zakończeniu głosowania. Tym razem jednak agencja musiała czekać, aż wyniki z poszczególnych stanów jasno wskażą, kto wygra wybory.

Przedstawiciele sztabu demokratów nieoficjalnie informują dziennikarzy, że prawdopodobnie jeszcze w nocy naszego czasu Joe Biden wygłosi w Wilmington powyborcze przemówienie, wieńczące głosowanie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!