USA: analitycy z Wall Street ostrzegają – uwaga banki

Wiadomości USA

0
Wall Street Banki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Analitycy z Wall Street ostrzegają o zakończeniu ery pobierania przez banki opłat za m.in. wystawianie czeków bez pokrycia. Według nich stanie się tak, gdy wybory prezydenckie wygra Joe Biden, nawet w przypadku zachowania kontroli nad Senatem przez Republikanów.

Według danych statystycznych Federalnej Agencji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), każdego roku, zyski dużych banków (z aktywami przekraczającymi miliard dolarów), z racji pobieranych opłat za przekroczenia konta, wynoszą 11 miliardów dolarów. Stanowi to około 5 procent dochodów instytucji finansowych. Średnia kara w takim przypadku wynosi 35 dolarów.

Wprowadzenie nowych przepisów uniemożliwiających karanie przez banki klientów za m.in. wystawianie czeków bez pokrycia, ma być jednym z głównych celów Białego Domu po ewentualnym objęciu fotelu Prezydenta USA przez Joe Bidena.

W 2009 roku, kiedy Joe Biden był wiceprezydentem, amerykańskie organy regulacyjne ogłosiły przepisy, które uniemożliwiają bankom pobieranie od interesantów opłat za przekroczenia kont w bankomatach i transakcjach kartami debetowymi – chyba że konsumenci zdecydują się świadomie na korzystanie z takiej usługi.

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!