USA: Joe Biden deklaruje poparcie dla Polski

Wiadomości USA.

0
1414
Joe Biden Polska
Fot. Facebook: Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kandydat demokratów w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych Joe Biden zadeklarował poparcie dla Polski i zapowiedział przywrócenie wiarygodności gwarancji bezpieczeństwa w ramach NATO. W oświadczeniu przesłanym Polskiemu Radiu sztab wyborczy Bidena wyraził sprzeciw wobec Nord Stream 2 oraz poparcie rządów prawa.

Sztab wyborczy Joe Bidena przypomniał, że jako senator kandydat odegrał kluczową rolę w procesie przyjęcia Polski do NATO, a jako wiceprezydent – po aneksji Krymu przez Rosję – głośno wspierał propozycje wysłania do Polski rotacyjnych wojsk. “Jako katolik pamiętający wpływ, jaki wywarł papież Jan Paweł II oraz Solidarność na losy świata, Joe Biden wierzy, że sojusz Polski i USA nie powinien mieć charakteru transakcyjnego, ale powinien być oparty na wspólnej historii i wartościach” – napisano w oświadczeniu.

Sztab kandydata Demokratów skrytykował prezydenta Donalda Trumpa za bagatelizowanie znaczenia NATO i zapowiedział przywrócenie wiarygodności amerykańskich gwarancji bezpieczeństwa. “Joe Biden potwierdzi przywiązanie do NATO i zakończy politykę uległości rządu Trumpa wobec Władimira Putina” – głosi oświadczenie. Sztab Bidena zapowiedział także wsparcie niezależności energetycznej Europy i skrytykował budowę gazociągu Nord Stream 2. “Joe Biden będzie bronił rządów prawa i odnowi zobowiązanie naszego kraju do obrony praw człowieka i demokracji w kraju i za granicą” – podkreślił sztab kandydata demokratów.

Sprawdź nas na Twitterze: kliknij

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!