USA: prezydent Donald Trump czuje się dobrze, pozostaje w szpitalu wojskowym

0
871
Screenshot - CBS News video
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pod szpitalem wojskowym Walter Reed odbyła się konferencja lekarzy ws. stanu zdrowia prezydenta USA Donalda Trumpa. Zakażony koronawirusem prezydent Trump przebywa w wojskowym szpitalu w Waszyngtonie i czuje się lepiej, nie ma już gorączki i nie potrzebuje aparatury podającej tlen – tak informują lekarze. Biały Dom zapewnia, że pobyt prezydenta w tej placówce ma charakter zapobiegawczy. Sam prezydent mówi, że czuje się dobrze, mimo tego, że miał problemy z oddychaniem.

Prezydencki lekarz poinformował, że Donald Trump ma lekko podwyższoną temperaturę i odczuwa zmęczenie. Podano mu eksperymentalny lek na koronawirusa remdesivir.  Na razie wszystko wskazuje na to, że zaplanowana na środę w Salt Lake City debata kandydatów do wiceprezydentury – obecnego wiceprezydenta Mike’a Pence i jego rywalki Kamali Harris jest wciąż aktualna. Pence i Harris poinformowali wczoraj że ich testy na koronawirusa były negatywne. Pozytywny wynik na koronawirusa otrzymała natomiast była doradczyni prezydenta, Kellyanne Conway. 

Szef kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa również uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. To kolejna osoba z otoczenia prezydenta, która została zakażona. Kampanią prezydencką Donalda Trumpa zajmie się zastępca Stepien’a, Justin Clark. Bill Stepien będzie nadzorował działania zdalnie. Odcięcie szefa kampanii i samego prezydenta jest poważnym utrudnieniem przed amerykańskimi wyborami, które odbędą się 3 listopada. Kluczowymi postaciami dla sztabu przez najbliższe dni lub tygodnie będą wiceprezydent Mike Pence oraz synowie Donalda Trumpa: Donald Jr i Eric.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!