Kentucky: jest oskarżenie ws. śmierci Breonny Taylor

0
ABC7 Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wielka ława przysięgłych w Kentucky oskarżyła byłego policjanta z Louisville Bretta Hankisona o nieuzasadnione użycie broni i narażenie życia lokatorów, w akcji funkcjonariuszy na mieszkanie czarnoskórej Breonny Taylor. Kobieta stała się przypadkową ofiarą wymiany ognia pomiędzy policjantami, a jej narzeczonym Kennethem Walkerem, domniemanym handlarzem narkotyków. 

Wielka ława przysięgłych nie zdecydowała się na postawienie zarzutów żadnemu innemu policjantowi, którzy brali udział w marcowej akcji.  

Greg Fischer burmistrz Louisville ogłosił wprowadzenie stanu wyjątkowego. Od godziny 9 w nocy, w środę, w mieście tym zacznie obowiązywać godzina policyjna, która ma potrwać 72 godziny.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na ulicach Chicago J.B. Pritzker postawił 100 żołnierzy Gwardii Narodowej Illinois w stan najwyższej gotowości.  

W ubiegłym tygodniu, władze Louisville zgodziły się na wypłatę odszkodowania w wysokości 12 milionów dolarów rodzinie Breonny Taylor i zobowiązały się do przeprowadzenia reform w departamencie policji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!