USA: wiec wyborczy Donalda Trumpa w Nevadzie, nie zabrakło kontrowersji dot. zgromadzenia

0
Fot. Twitter: Dan Scavino

Po raz pierwszy od czerwca Donald Trump wziął udział w wiecu wyborczym zorganizowanym w obiekcie zamkniętym. W hali przemysłowej Xtreme Manufacturing w Henderson, Nevada, położonym 16 mil na południe od Las Vegas, zgromadziło się tysiące osób. Zdecydowana większość uczestników spotkania nie miała na twarzach maseczek ochronnych. Wiec odbył się wbrew stanowemu zakazowi o zgromadzeniach. Do tego przepisu odniósł się dyrektor kampanii wyborczej Donalda Trumpa ds. komunikacji z mediami Tim Murtaugh. W wydanym oświadczeniu napisał min. , że „jeśli można wziąć udział w ulicznych protestach, podczas których gromadzą się tysiące osób, grać w kasynach czy palić małe biznesy w czasie rozruchów, to można także wysłuchać Prezydenta Stanów Zjednoczonych w pokojowym spotkaniu, gwarantowanym przez pierwszą poprawkę do Konstytucji”. 

Donald Trump zapewnił zgromadzonych, że nie dojdzie do ponownego zamknięcia amerykańskiej gospodarki. Na zakończenie Prezydent przypomniał:

„ Będziemy żyć opierając się na narodowym przesłaniu In God we trust. Jesteśmy jedną organizacją, jedną rodziną i jednym narodem. Wspólnie sprawimy, że Ameryka stanie się ponownie bogata, wspólnie sprawimy, że Ameryka stanie się ponownie silna, wspólnie sprawimy, że Ameryka stanie się ponownie dumna, wspólnie sprawimy, że Ameryka stanie się ponownie bezpieczna i wspólnie sprawimy, że Ameryka stanie się ponownie wspaniała.” – zapewniał Prezydent.   

Po spotkaniu Donald Trump odleciał do Kalifornii, gdzie wziął udział w spotkaniu specjalnej grupy kryzysowej na temat sytuacji pożarowej w tym stanie. Dzisiaj odwiedzi Arizonę. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!