USA: Kalifornia wciąż zmaga się z groźnymi pożarami

0
Twitter: Weather & Radar USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański stan Kalifornia wciąż zmaga się z groźnymi pożarami lasów i zarośli. Dziesiątki tysięcy Amerykanów musiało opuścić swoje domy. Z ogniem walczą tysiące strażaków. W ewakuacji mieszkańców pomaga wojsko.

Kalifornię pustoszą w tej chwili aż 22 duże pożary oraz dziesiątki mniejszych. Dwa największe płoną w rejonie San Francisco. Z powodu silnego wiatru ogień przenosi się szybko. Gdy strażakom udaje się opanować któryś z pożarów w innych częściach stanu wybuchają nowe. W miniony weekend wojskowe helikoptery ewakuowały ponad 200 osób, które zostały odcięte od świata nad zbiornikiem wodnym Mammoth Pool Reservoir w górach Sierra Nevada. Dwie osoby odniosły poważne obrażenia, 14 trafiło do szpitala. Wiele dróg w Kalifornii jest nieprzejezdnych, władze stanowe nakazały ewakuację tysięcy domów. Z ogniem w Kalifornii walczy obecnie 14 tysięcy strażaków wspieranych przez oddziały Gwardii narodowej. 

Walkę z pożarami utrudniają rekordowe upały. Przedwczoraj termometry w Woodland Hills na północ od Los Angeles pokazały 49 stopni Celsjusza. W tym roku ogień w Kalifornii strawił rekordowo duży obszar o łącznej powierzchni 800 tysięcy hektarów. Spłonęło 3300 budynków. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!