Amerykańskie obchody 40-lecia Solidarności

0
1174
Konsulat Generalny RP w Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Iluminacja świetlna ze znakiem Solidarności zostanie dziś wyświetlona na gmachu konsulatu RP w Nowym Jorku i polskiej ambasady w Waszyngtonie. Animacja poświęcona Solidarności zostanie tez pokazana na Times Square. To tylko niektóre elementy amerykańskich obchodów 40-lecia NSZZ Solidarność.

Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki zachęca mieszkańców miasta by dziś wieczorem wybrali się na spacer w rejon konsulatu. Na jego fasadzie zostanie wyświetlony znak Solidarności. To okazja do wspomnienia o bohaterach tamtych czasów. Adrian Kubicki podkreśla, że ostateczny upadek Żelaznej Kurtyny nie byłby możliwy bez pochodzących z Polski idei wolnościowych. „Poprzez iluminację loga Solidarności chcemy przypomnieć o tym Amerykanom, którzy tak bardzo cenią wolność i tej wolności hołdują” – powiedział konsul Polskiemu Radiu. Podobne przesłanie zawiera kilkunastosekundowa animacja, która dzięki Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej będzie pokazywana na telebimie przy Times Square. „Poprzez animację chcemy przypomnieć Amerykanom, że to Polacy, tworząc wspaniały pokojowy ruch Solidarności, rozpoczęli demontaż systemu komunistycznego” – powiedział prezes Unii Bogdan Chmielewski. 

Przypominamy, że dzisiaj, w poniedziałek 31 sierpnia Chicago również świętuje 40-LECIE POWSTANIA NSZZ “SOLIDARNOŚĆ”. Tego dnia staraniem Konsulatu Generalnego RP w Chicago zostaną podświetlone w narodowych polskich barwach biało-czerwonych znane chicagowskie obiekty architektoniczne Willis Tower i Wrigley Building oraz budynek konsulatu. Fasada konsulatu, który w latach 80-tych był centralnym miejscem wielu solidarnościowych demonstracji, będzie dodatkowo podświetlona rocznicowym logotypem „40 SOLIDARNOŚĆ”.

W sobotę na biało-czerwono podświetlony został wodospad Niagara na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!